Solarprofil ECO - Kosteffektiv profil i stål
LOBAS SOLAR
solarprofil ECO
stål
LOBAS® SOLAR lanserer nå Solarprofil ECO, produsert i stål på egen fabrikk! Profilen lages av stål behandlet med zink-magnesium, og har dermed god korrosjonsbestandighet også uten pulverlakkering. Profilen er svært fleksibel i forhold til bruksområder og vil være et økonomisk gunstig alternativ til vår standardprofil i aluminium på skråtak.
Vi har tilpasset våre solarkonsoller slik at man kan benytte begge profiltypene på de fleste taktyper. Til ståltak, aluminiumstak og bølgeblikktak, kan ECO profilen skrus fast rett i taket uten solarkonsoll.
Stålprofilen har integrert skjøt for rask montasje, og kommer som standard med byggelengde på 2,175m. Installasjoner med ECO stål veier mer enn installasjoner med PRO (Alu), men er til gjengjeld både en sterkere og rimeligere løsning.
Produktet leveres som standard uten pulverlakkering, men det er, mot et pristillegg, mulig å få profilen i farger tilpasset taket dersom det er ønskelig.
Solarprofil ECO 50x50 zm montert rett på trapestak.
Oppdatering – Mars 2024
Stålskinnen er allerede tatt i bruk på Karmøyhallen, der Solcellespesialisten monterer solceller i disse dager.
"Vi er godt fornøyde med LOBAS® SOLAR som leverandør. Jeg liker dette nye produktet, du skrur skinnen rett i taket, så monteringen går raskt. Produktet virker svært solid, som skapt for Norske forhold med mye vind og høye snølaster. Dette er et produkt vi kommer til å bruke flere ganger i Solcellespesialisten."
- Sindre Elvik, BAS Solcellespesialisten
Vi sender også stålskinnen over fjellet etter påske til et stort prosjekt som Fjøssystemer skal gjennomføre i Brumunddal.
Solarprofil PRO – Resirkulert aluminium
Alternativet til Solarprofil ECO, er Solarprofil PRO. I samarbeid med Hydro produserer og leverer vi lavkarbonaluminium, Hydro Circal®. Denne typen aluminium er laget av resirkulert, brukt skrap. Gjennom å bruke resirkulert innhold, reduseres energibruken drastisk, samtidig som produktets kvalitet ivaretas. Installasjoner med PRO (Alu.) veier mindre enn installasjoner med ECO (Stål).
LOBAS® SOLAR lanserer nytt innfestesystem i stål (ZM)!
Vi lanserer nå Solar ECO Øst/Vest (10°) – et nytt innfestesystem i stål (ZM) spesielt utviklet for flate tak. Systemet kombinerer festede/tekkede baseplater som står imot vindkrefter, med trykkfordelende baseplater som ikke er festet i taket for å fordele last..
LOBAS SOLAR
Solar ECO
stål
zinkmagnesium
solceller
solcelleinnfeste
Er du vår nye Tekniske Selger?
Vi tror på fremtiden og ønsker å utvide vårt salgsteam med Teknisk Selger - Taksikkerhet. LOBAS forventer i årene som kommer en økning i aktiviteten vår på taksikkerhet, både som følge av et gradvis bedre marked og nye produkter vi skal lansere..
Salg
Selger
Salgsjobb
Teknisk Salg
Teknisk Selger
ledig stilling
jobb
osterøy
Stormen Amy viser viktigheten av sikker innfesting på tak
Vi har nylig sett takstein, solcellepaneler og konstruksjoner som har blåst av tak over hele landet. Det er alvorlig – både for sikkerheten og for bygningene. Etter høststormen Amy har mange i Norge våknet til et urovekkende syn..
LOBAS SOLAR
Stormen Amy
solceller
solcelleinnfeste
Testuke med RISE
Denne uken hadde vi gleden av å samarbeide med RISE – Research Institutes of Sweden i en omfattende testuke på LOBAS® sin egen teststasjon. Vi testet de nye innfestepakkene til takstiger som vi har utviklet, samt oppgraderinger av andre godkjenninger...